Masáže Jánaský

Dovolte, abych stručně shrnul, co nabízím. Kromě klasické a sportovní masáže, která pomáhá při udržování tělesné a duševní kondice a při regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních a námaze, to je např.: Dornovu metodu, která je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta uvedou přesně do správné polohy. Breussovu masáž, kde jde o jemnou masáž zad v oblasti páteře, uvolňující tělesné i duševní bloky a regenerující meziobratlové ploténky. Masáže lávovými kameny, které vibrací a teplem ovlivňují energické dráhy v těle a uvolňují zatuhlé svaly. Baňkování, které jako detoxikační metoda dokáže uvolnit bolesti páteře, pohybového aparátu a příznivě ovlivnit funkci vnitřních orgánů. Kinesiotaping je metoda, která pomocí lepených pásek zbavuje svaly bolestivosti, urychluje jejich regeneraci a snižuje únavu a křeče.

Kinesiotaping

je metoda, která pomocí lepených pásek aktivuje pohybový a oběhový systém a zbavuje svaly bolestivosti, snižuje únavu a křeče, tlumí záněty kloubů a urychluje jejich regeneraci.

Je metoda léčby, která využívá autoreparační procesy těla. Účinek léčby spočívá v aktivaci neuromuskulárního a oběhového systému. Metoda vychází ze znalostí kinezilogie, tj. nauky o pohybu lidského těla.

Správná funkce svalů je pro pohyb klíčová. Pokud dojde k přetížení, otoku nebo ztuhlosti po zátěži, prostor mezi kůží a svalem je stlačený a vzniká omezení lymfatického toku. Tato komprese působí na receptory pod kůží, které vysílají signály do mozku a vzniká bolest. Tento typ bolesti nazýváme myalgií nebo muskulární bolestí. Aplikací kinesiotapu vzniká zvrásnění kůže a snížení tlaku v podkoží, tím dochází opět ke zlepšení cirkulace v tkáni a snížení bolesti.

Indikace: 

Všude tam, kde potřebujeme snížit bolest, zlepšit krevní oběh a hojení, zlepšit funkci svalů a kloubů, tlumit zánět a urychlit regeneraci. 

  • Rehabilitace a regenerace pohybového systému (např. bolesti páteře a končetin, blokády kloubů, přetížené svaly, křeče, špatné postavení končetin a páteře,...)
  • Sportovní přetížení a zranění (tenisový loket, sy rotátorové manžety, přetížení svalů, kloubů,...)
  • Poúrazové a pooperační stavy (luxace a subluxace kloubů, plastika vazů, hojení jizev, hematomy,...)
  • Otoky (po operacích, po úrazech, lymfedémy, ...)

Kontraindikace:

  • Alergie
  • Kožní defekty
  • Horečnaté stavy
  • Nádorová onemocnění
  • Otevřené rány
  • Hluboká žilní trombóza

Poznámka: Fyziologické těhotenství není kontraindikací.

Cena kinesiotapingu:

Ceny jsou pouze orientační (dle individuálního problému klienta, délky svalu a velikosti kloubu).

Kinesiotaping samostatně: 5Kč/1cm pásky + 200 Kč (práce)

Kinesiotaping součástí procedury: 5Kč/1cm pásky

V případě víkendových masáží v Úštěku se účtuje ke každé masáži přirážka 100Kč.