Masáže Jánaský

Dovolte, abych stručně shrnul, co nabízím. Kromě klasické a sportovní masáže, která pomáhá při udržování tělesné a duševní kondice a při regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních a námaze, to je např.: Dornovu metodu, která je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta uvedou přesně do správné polohy. Breussovu masáž, kde jde o jemnou masáž zad v oblasti páteře, uvolňující tělesné i duševní bloky a regenerující meziobratlové ploténky. Masáže lávovými kameny, které vibrací a teplem ovlivňují energické dráhy v těle a uvolňují zatuhlé svaly. Baňkování, které jako detoxikační metoda dokáže uvolnit bolesti páteře, pohybového aparátu a příznivě ovlivnit funkci vnitřních orgánů. Kinesiotaping je metoda, která pomocí lepených pásek zbavuje svaly bolestivosti, urychluje jejich regeneraci a snižuje únavu a křeče.

Klasická masáž

Klasická masáž se využívá především jako masáž léčebná a na doléčení. Je velmi vhodná u chronických bolestivých stavů, kde napomáhá uvolnění bolestivých spazmat a bloků vzniklých v důsledku různých úrazů a přetěžování organismu.

Klasická masáž může být prováděna na celém těle nebo pouze na problematických částech, kterými bývají v dnešní době nejčastěji šíje a záda, ale velmi příjemnou masáží je i masáž dolních či horních končetin.

Sportovní masáž

Sportovní masáž využívá obdobně jako klasická masáž působení rukou a energie maséra na organismus masírovaného. Dokonce i mnohé masérské hmaty jsou stejné jako u klasické masáže. Cílem sportovní masáže je především dopomoci sportovci k podání maximálního možného výkonu. Z tohoto důvodu má i své specifické rozdělení na masáž přípravnou, odstraňující únavu, pohotovostní, masáž o přestávkách mezi výkony a sportovně léčebnou masáž:

a) Masáž přípravná má za cíl celkově posílit organismus sportovce. Jde zpravidla o masáž celkovou, vydatnou, mimo jiné pomocí důkladného hnětení svalstva i s využitím vhodných variant tepání.

b) Masáž odstraňující únavu se poskytuje jednou, dvakrát týdně, a to v dnech, kdy se nejvíce nahromadila únava z tréninkových cyklů. Po závodech či utkání je vhodné provádět až po určité době uklidnění, po silném vyčerpání až na druhý den. Po této masáži má následovat nejméně půlhodinový odpočinek vleže.

c) Masáž pohotovostní se provádí těsně před výkonem nebo před namáhavým tréninkem a slouží jako součást rozcvičení. V případě potřeby se může modifikovat jako dráždivá nebo uklidňující masáž a tím významně napomoci k regulaci předstartovních stavů sportovce.

d) Masáž o přestávkách mezi výkony se používá pouze při závodech a utkání. Je to masáž odstraňující únavu, předcházející do dráždivé pohotovostní masáže.

e) Masáž sportovně léčebná slouží k léčení nebo doléčení vzniklých zranění. Vyžaduje velmi zkušeného maséra, který se musí se zvýšenou pozorností věnovat postiženému místu. V tomto případě je velmi důležitý i výběr vhodného masážního gelu nebo oleje, který se do postiženého místa vtírá a přímo ovlivňuje proces hojení.

Indikace:

 • napomáhají regeneraci svalstva a tkání
 • zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
 • podporují lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů
 • mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
 • zbavují pocitů ztuhlosti

 Kontraindikace:

 • akutní zánětlivé onemocnění, infekce
 • kůže postižená zánětem nebo plísní
 • v místě křečových žil a zánětů žil
 • méně než hodina po hlavním jídle
 • onkologická onemocnění
 • pokročilé aterosklerózy a osteoporózy
 • choroby dutiny břišní
 • těhotenství a dva měsíce po porodu
 • masáž břicha u menstruujících žen

Cena klasické a sportovní masáže

Druh

Předpokládaný čas

Cena

Masáž šíje

20 min.

 250 Kč

Masáž zad

30 min.

 350 Kč

Masáž zad a šíje

45 min.

 550 Kč

Masáž dolní končetiny (zepředu i zezadu)

45 min.

 550 Kč

Masáž horní končetiny

45 min.

 550 Kč

 

 

 

Doba masáží je orientační a může se lišit dle potřeby klienta.

V případě víkendových masáží v Úštěku se účtuje ke každé masáži přirážka 100Kč.

Možnost zakoupení permanentky:

Permanentka na masáže v hodnotě 

2.200Kč                     

2.000 Kč 
   

Platnost permanentky je 6 měsíců. Je přenosná, na jednu permanentku může přijít i více osob jednotlivě.